Jedną z najstarszych gier karcianych jest Solitaire. Ludzie grają w nią od dłuższego czasu, przynajmniej od starożytnego Rzymu. Pasjans był wówczas prawdopodobnie wynalazkiem Rzymian, a może Chińczyków.

W klasycznym świecie pasjans był nieznaną grą, w którą grali tylko nieliczni bogaci. Są tylko faktem życia w średniowieczu, będąc jedną z niewielu gier losowych, które zostały zaakceptowane w sądzie przez bogatych i potężnych, a niektórzy wręczali je jako prezenty.

W epoce średniowiecza popularna była gra w pasjansa. W miarę upływu czasu stała się grą literacką. Postać z powieści Szekspira lub Miltona miałaby plan wygrania gry w pasjansa, ale gdyby został przyłapany, zostałby ukarany zgodnie z rządami społeczeństwa. W niektórych przypadkach osoba, o której myśleli, że grają w tę grę, nie była tak naprawdę przeciwko temu, przeciwko której grała, ale była w rzeczywistości postacią, o której czytał gracz.

W okresie renesansu gra w pasjansa była rozgrywana w klubach. Mówi się, że niektórzy ze znanych autorów tego dnia wymyślili różne warianty gry, aby wygrać grę, na przykład, jeśli gracz umieścił między kartami ciasteczko z wróżbą, które dałoby zwycięzcy możliwość oszukiwania poprzez umieszczenie ciasteczka z wróżbą w nowej lokalizacji na stole.

Gra w pasjansa szybko rozprzestrzeniła się na Zachód, najpierw w Europie, a następnie w Stanach Zjednoczonych. Zaatakował prawie w każdym kraju, jednak stał się popularny dopiero w XIX wieku, kiedy opracowano kilka nowych wynalazków i metod jego grania.

W połowie XIX wieku gra w pasjansa rozpoczęła się, a bardzo znany autor Herman Melville napisał swoją słynną powieść Moby Dick. Gra w pasjansa pobudziła wyobraźnię Ameryki i wkrótce została rozegrana w wielu kawiarniach, a nazwa została dostosowana do grania w różnych kontekstach i środowiskach.

Obecnie na całym świecie miliony ludzi lubią grać w pasjansa. Stało się bardziej popularnym sposobem grania, ponieważ wiele strategii, które kiedyś były używane, zostały opracowane przez innych, którzy zwiększyli popularność gry.

Solitaire to świetne rozszerzenie na każdą imprezę, jest łatwe do nauczenia się i bardzo łatwe do grania. Jeśli chcesz zorganizować przyjęcie, oszczędzaj pieniądze, kup talię kart i zacznij grać. Nie ma nic lepszego niż oglądanie, jak przyjaciele cieszą się własną wersją „Ahoy Mateys!”